Pasūtiet uz mājām ar

Restorāna īpašnieki, indiešu uzņēmēji, nodzīvojuši Rīgā 10 gadus, tā arī nesagaidījuši autentisku indiešu restorānu, nolēma rīkoties paši.
Viņi uz Rīgu uzaicināja četrus īpaši izvēlētus pavārus no Indijas un atvēra restorānu, kurā pasniedz īstu Indiešu / Pandžabi ēdienu.

Sikhu reliģija tika dibināta 15. gs. Indijā, Pandžabu (Panjab) reģionā. Tās dibinātājs bija Guru Nānaks (Guru Nanak, 1469.g.), kas kopā ar saviem deviņiem pēctečiem pazīstams kā "Desmit Guru". Savā jaunizveidotajā reliģijā ar patiesa līdera spējām viņš sludināja mīlestību un brālību.

Pēdējais Guru - Guru Gobind Singh (mocekļa nāvē mira 1708.g.) par savu garīgo pēcteci pasludināja Sri Guru Granth Sahib jeb Sikhu svētos rakstus.

Viņa dzīves laikā Guru Gobind Singh ieviesa "Khalsa" kārtību jeb šķīstuma (Pure) kārtību. Khalsa ir balstīta uz sikhu augstākajiem tikumiem - apņēmību, ziedošanos, sociālo apziņu un vienlīdzību.

1699. gadā pēc Guru Gobind Singh norādēm otrā vārda "Kaur" sievietēm un otrā vārda "Singh" vīriešiem izmantošana kļuva obligāta visiem sikhiem.

Vārds "Kaur" nozīmē „princese” un kalpo kā līdztiesības simbols starp vīriešiem un sievietēm.

Vārds "Singh" cēlies no sanskrita vārda "simha", kas nozīmē "lauva", un tika izmantots, lai apzīmētu saistību ar spēku un autoritāti.